Günümüzde hayatımızın çoğu zamanı sokaklarda geçmektedir. Bu anlamda da sağlık açısından temizlik en önemli unsur olmaktadır. Gün içerisinde evimizin yanında, bulunduğumuz sokakta hatta iş yerimizde, okulda belediyeler tarafından koyulan çöp konteynırları bulunmaktadır. Çoğu zamanda yanından geçerken burnumuzu kapatıp nefes almadan yanından hemen uzaklaşmaya çalışırız. Öyle ki yolumuzu bile çevirdiğimiz zamanlar olmuştur.

İşte böyle zamanlarda en önemli şey çöp konteyner dezenfektanıdır. Öyle ki Belediyelerimiz şehrin temizliği konusunda çalışmalarda bulunuyor ve çöp konteynerlerini her zaman şehrin estetiğine uygun tutmak için çalışıyorlar. Çöp kutuları, çöp kovaları temizliği için kullanılan dezenfektanlar kimyasal sıvısı ile çevremiz çok daha hijyen bir görünüm elde edecektir. Çöp konteynerler çöplerin toplanması sırasın çok çabuk bir şekilde kirlenmektedir. Bu malzemelerin periyodik aralıklar ile antibakteriyel temizlik dezenfektanı kullanılarak temizlenmesi gerekmektedir.

Çöp konteynerleri her zaman gördüğümüz üzere çok çabuk kirlenen, çevre sağlığına ve estetiğine zarar veren ekipmanlardır. Belediyelerimiz hizmet sunarken zaman içinde oluşacak bu kirliliğin önüne geçmek amacıyla çöp konteynerlerini belirlenen program doğrultusunda özel dezenfektanlar kullanarak konteyner yıkama araçlarıyla yıkıyor ve dezenfekte ediyorlar.

İşte bu noktada çöp konteynerlerinin temizliği için özel olarak formülize edilmiş yıkama sıvıları ve kimyasalları kullanılmaktadır. Çöp konteyner dezenfektanı görevini sağlayan kimyasallar;

• Konteynerde oluşan bakteri ve virüsleri kolayca arındırarak uzaklaştırır.
• Bu kimyasallar ile yağı, lekeleri ve kirleri kolayca temizler.
• Çöplerde oluşan zararlı mikroorganizmalara karşı düzenli kullanımlarda bakteri virüs ve zararli mikroorganizmalarin üremesini önler.
• Bu sayede kötü kokuları bloke eder.
• Yağların kimyasal yapılarını bozarak parçalar. Bu sayede yüzeye yapışan yağ tabakalarını kolayca söker atar.